Ivanitko

Ivanitko by se dala charakterizovat jako bílá čarodějka, která se zajímá o duchovno, léčivou moc kamenů a v neposlední řadě i na umělecké ztvárnění svých nápadů, ať už štětcem nebo psaným slovem. Ráda prosazuje svůj názor a jen nerada se podřizuje pravidlům a tradicím. Díky tomu si u ní yaoi našlo své místečko. Prvně si přičichla k anime a manze a pak objevila zajímavá až zakázaná zákoutí internetu. Okolo roku 2012 prošmejdila všechny yaoi blogy, které byly dostupné, a zhltla rozličné povídky na rozličné páry a univerza. Nakonec zakotvila u Naruto povídek, které ji nejvíce přirostly k srdci. Pod vlivem Smajli založila v roce 2013 společně s Heliet blog Dračí sestry. Blog byl živen počínajícím spisovatelským uměním, obrázky z internetu, cosplayiem a kresbami samotných autorek. Ivanitko se postupem času pustila do spoluautorských povídek. Vystřídala několik spisovatelek a až psaní se Smajli vydrželo do dnešních dnů. Sama tvoří jen minimálně spíše kratší texty či drabble. Na blogu Dračí sestry působila 7 let.

Kromě psaní se nyní věnuje furry scéně (Facebook - Dračí sestry a Deviantart), vedení překladatelského týmu na konoze.cz a seberozvojové nebo fantasy četbě.

Jako správná yaoistika i ona má postavu, kterou si nejvíc oblíbila. Na rozdíl od Smajli ji učaroval stříbrovlasý ninja Kakashi svým tajemným vzhledem a uvolněným chováním. Nejraději ho obsazuje do hlavních rolí v nejrůznějších vzhledech mýtických postav. Kromě něj si vydobyl pozici na slunci Kakuzu – věčně zamračený samotář, který působí v povídce Válka rodů. Ráda střídá postavy a nemá potřebu se nějak specificky fixovat na jednu a tudíž na blogu vznikly povídky s netradičními postavami, které jim dovolily využít jejich nové charakteristiky a oživit jejich povídkové portfolio.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
(Pro zobrazení emailové adresy si prosím rozklikněte celý článek. Kontaktovat nás může buď přes email nebo přes zprávy ve vašem profilu.)

Přidat komentář (4 Komentáře)

Smajli

Plzeňská yaoistka, která se blogování věnuje již více než 13 let. První zmínky o její přítomnosti se objevují v červenci léta páně 2006 na naivním blogísku, který se zabýval tematikou časopisu a seriálu Witch. Tehdy vystupovala pod přeslazenou přezdívkou Smajlinka Smoulinka. Dostupné zdroje hovoří o tom, že již na tomto blogu se Smajli údajně věnovala psaní fanfikcí s překvapivě heterosexuálním párem Cornelia x Caleb.

Dochované prameny dále uvádějí, že 18. září roku 2007 se tato autorka přestěhovala na nově založený blog a z důvodu úspornosti a zafungování racionality se zkrátila a přijatelně odsladila i její přezdívka, od té doby už je všude známá pod nickem Smajli ze Smajli blogu. Nová stránka se po celou dobu svého působení zabývala mangou a anime Naruto. Hlubší bádání ukazuje, že její původní oblíbenou postavou byl Hatake Kakashi, kterého postupně vyměnila za Uchihu Sasukeho.

Dle písemných zmínek se tato kontroverzní autorka začala věnovat yaoi fanfikcím zhruba od roku 2009, kdy na jejím blogu vyšla první oficiální yaoistická povídka na pár Sasuke x Naruto. Tento původně nejrozšířenější pár časem odvrhla do vedlejší role, a přestože se zdroje mnohdy rozcházejí v přesném datu, můžeme tvrdit, že zhruba od roku 2011/2012 se zcela oddala párům uchihacestu.

Svého času působila také na stránce tenrai.cz. V dobách největší slávy se stala spolu s několika dalšími skalními yaoistkami blogovou legendou, jejíž tvorba se nikdy neodchýlila od původního anime Naruto. Léta páně 2014 zavětřila příležitost k obohacení svého autorského života v podobě nově nalezené yaoistky Ivanitko, s níž se od tohoto roku věnovala spoluautorským povídkám do roku 2020. Od roku 2020 sdílí vášeň k psaní yaoi s novou spoluautorkou (a předtím dlouholetou čtenářkou) Daenerys.

Smajli blog ukončil svůj aktivní požehnaný dvanáctiletý život přechodem na nový společný web, na němž se právě nacházíte, přesto zůstává v srdci autorky živý a šťastný.

Dle svědectví skrytě vepsaného do řádků povídek i článků je Smajli posedlá postavou Sasukeho Uchihy a uchihacestem obecně. Nesnese psát nebo číst povídky, v nichž by měl figurovat Itachi či Madara Uchiha v páru s kýmkoliv jiným než se Sasukem. Dle nepotvrzené informace v ní možná dřímají jisté masochistické sklony, které se projevují častým rejpem její nejoblíbenější postavy. Svědkové vypovídají, že Smajli je pečlivou perfekcionalistkou, introvertní osobou citlivou na kritiku, ale na druhou stranu také spravedlivou a věrnou kamarádkou a autorkou se zájmem o historii, která ráda posouvá hranice yaoistických úchylností na netušenou úroveň :) Je jednou z nejstarších aktivně tvořících yaoistek na české scéně.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
(
Pro zobrazení emailové adresy si prosím rozklikněte celý článek. Kontaktovat nás může buď přes email nebo přes zprávy ve vašem profilu.)

Přidat komentář (6 Komentářů)