Smajli

Plzeňská yaoistka, která se blogování věnuje již více než 13 let. První zmínky o její přítomnosti se objevují v červenci léta páně 2006 na naivním blogísku, který se zabýval tematikou časopisu a seriálu Witch. Tehdy vystupovala pod přeslazenou přezdívkou Smajlinka Smoulinka. Dostupné zdroje hovoří o tom, že již na tomto blogu se Smajli údajně věnovala psaní fanfikcí s překvapivě heterosexuálním párem Cornelia x Caleb.

Dochované prameny dále uvádějí, že 18. září roku 2007 se tato autorka přestěhovala na nově založený blog a z důvodu úspornosti a zafungování racionality se zkrátila a přijatelně odsladila i její přezdívka, od té doby už je všude známá pod nickem Smajli ze Smajli blogu. Nová stránka se po celou dobu svého působení zabývala mangou a anime Naruto. Hlubší bádání ukazuje, že její původní oblíbenou postavou byl Hatake Kakashi, kterého postupně vyměnila za Uchihu Sasukeho.

Dle písemných zmínek se tato kontroverzní autorka začala věnovat yaoi fanfikcím zhruba od roku 2009, kdy na jejím blogu vyšla první oficiální yaoistická povídka na pár Sasuke x Naruto. Tento původně nejrozšířenější pár časem odvrhla do vedlejší role, a přestože se zdroje mnohdy rozcházejí v přesném datu, můžeme tvrdit, že zhruba od roku 2011/2012 se zcela oddala párům uchihacestu.

Svého času působila také na stránce tenrai.cz. V dobách největší slávy se stala spolu s několika dalšími skalními yaoistkami blogovou legendou, jejíž tvorba se nikdy neodchýlila od původního anime Naruto. Léta páně 2014 zavětřila příležitost k obohacení svého autorského života v podobě nově nalezené yaoistky Ivanitko, s níž se od tohoto roku věnuje spoluautorským povídkám až do dnešních dob.

Smajli blog ukončil svůj aktivní požehnaný dvanáctiletý život přechodem na nový společný web, na němž se právě nacházíte, přesto zůstává v srdci autorky živý a šťastný.

Dle svědectví skrytě vepsaného do řádků povídek i článků je Smajli posedlá postavou Sasukeho Uchihy a uchihacestem obecně. Nesnese psát nebo číst povídky, v nichž by měl figurovat Itachi či Madara Uchiha v páru s kýmkoliv jiným než se Sasukem. Dle nepotvrzené informace v ní možná dřímají jisté masochistické sklony, které se projevují častým rejpem její nejoblíbenější postavy. Svědkové vypovídají, že Smajli je pečlivou perfekcionalistkou, introvertní osobou citlivou na kritiku, ale na druhou stranu také spravedlivou a věrnou kamarádkou a autorkou se zájmem o historii, která ráda posouvá hranice yaoistických úchylností na netušenou úroveň :) Je jednou z nejstarších aktivně tvořících yaoistek na české scéně.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
(
Pro zobrazení emailové adresy si prosím rozklikněte celý článek. Kontaktovat nás může buď přes email nebo přes zprávy ve vašem profilu.)

Nemáte práva pro odeslání komentáře.

Komentáře   
Smajli
#6 Smajli 2020-01-04 12:31
SmallSky: Jestli myslíš Zakázanou přitažlivost, tak děkuji, snažím se :)
Tezera
+1 #5 Tezera 2020-01-03 21:57
Od tebe mám hodně ráda části kde figuruje Madara a Sasuke, vždycky jsem natěšená na další díly těch dvou. :)
Smajli
#4 Smajli 2020-01-02 20:20
ivana-chan: Do tajemných hlubin internetu :D Zapadáme do vlastních povídek :D
ivana-chan
#3 ivana-chan 2020-01-02 20:10
Smajli: tie obrazky su jednoducho uzasne. kde na ne chodite. proste ako vytrhnute z vojny rodou ci hra o trony...
Smajli
#2 Smajli 2020-01-02 19:45
ivana-chan: Moc děkuji :3 Inspirace Válkou rodů u obrázku nebyla, ale je fakt, že bych v té povídce určitě vypadala takhle :D
ivana-chan
#1 ivana-chan 2020-01-01 18:32
smajli tvoj avatar je taktiez uzasny. inspirovaly ste sa vojnou rodou? krasne. presla si si dlhou cestou. a spolu s iv ste sa zdokonalovaly. spolocny web je ceresnicka na torte.